Stadion wielofunkcyjny3
Orlik
Pelikan

VIII MISTRZOSTWA POWIATU JUNIORÓW W SZACHACH ?SZYBKICH?

VIII MISTRZOSTWA POWIATU JUNIORÓW W SZACHACH ?SZYBKICH? - Nieborów, 16.11.2013 r.

VIII Mistrzostwa Powiatu Juniorów w szachach ?szybkich? zgromadziły w ZPO Nieborów 20 miłośników ?królewskiej gry?.

szachy

Tym razem organizator i sędzia główny zawodów Robert Chojnowski zaproponował mały eksperyment i tempo gry wynosiło 10 minut na zawodnika, a za każdy ruch szachista otrzymywał w bonusie 10 sekund. Spowodowało to zniwelowanie partii remisowych do minimum i zwiększyło chęć wygrywania w niedoczasie. W tym nowych warunkach najlepiej zagrał Mateusz ?Brzoza? Brzozowski, który w 9 partiach zdobył aż 8, 5 punktu. Drugie miejsce zajęła niespodziewanie Zuzanna Mazgaj wyprzedzając Wojciecha Białasa tylko lepszym współczynnikiem Buchholtza (oboje zdobyli po 7 punktów). Najlepszą dziewczyną okazała się Weronika Staszewska, a najmłodszym zawodnikiem w turnieju Aleksandra Białas.

-?Rywalizacja była bardzo zacięta i trwała blisko 6 godzin. Oprócz trójki medalistów wyróżnić należy najmłodszą Olę Biała, która z wynikiem 5 punktów zajęła bardzo dobre 10-te miejsce oraz b-kowca Mateusza Jankiela ze Zdun. Eksperyment ze zmianą tempa gry spowodował nieco dłuższą grę, ale dzięki temu czołówka mogła pograć trochę dłużej i powalczyć o medale.?

Następny turniej z cyklu odbędzie się 30 listopada o godz. 13.00 ? w ostatnim turnieju 3-dniowym zawodnicy rywalizować będą w szachach ?klasycznych?.

karty-aktualizacja03-06

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest