Pelikan

Finały Łowickiej ALK-i, czyli Amatorskiej Ligi Koszykówki

Oldboys Skierniewice Mistrzem Łowicza

W sobotę 11 czerwca br. zakończyły się rozgrywki łowickiej ALK-i, czyli Łowickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki.
Mistrzem Łowicza została drużyna Oldboys Skierniewice, która w decydującym pojedynku pokonała Budowę Łowicz 70:64. Mecz był bardzo wyrównany, a szale zwycięstwa drużyna skierniewicka przechyliła na swoją korzyść w ostatnich minutach IV kwarty. Zawodnicy Budowy skupili się na mocnym kryciu Adriana El-Warda i Łukasza Mąkolskiego. Nie do zatrzymania był Łukasz Mąkolski, który w decydujących momentach rzutami
z 8. metrów (6 rzutów za 3 punkty) dawał prowadzenie swojej ekipie. W Budowie zdecydowanie najlepszym graczem był Marek Słoma, który zadziwiał skutecznością i walką w obronie. W zespole łowickim zabrakło Piotra Zabosta i Jakuba Organiściaka.

oldboys_mistrz  budowa

Mistrz 2011 Oldboys Skierniewice                           Wicemistrz 2011 Budowa Łowicz

W meczu o 3. lokatę Jurasy Łowicz pokonały Łowicką Łowicz 94: 93 i na tym zakończę relację z tego ?ciekawego? meczu.

5. miejsce wywalczyła drużyna Star-Oil Łowicz. ?Nafciarze? pokonali UKS Ogrodnik Sochaczew 86:69. Na 7. miejscu rozgrywki zakończyła ekipa 33i4 Łowicz, która walkowerem pokonała Spoko Skierniewice, które wycofało się z rywalizacji.

Po finale Robert Kucharek wręczył najlepszym trzem zespołom puchary, a drużynie mistrzowskiej tradycyjne koszulki. Adrian El-Ward odebrał statuetkę dla najskuteczniejszego zawodnika, a Rafał Grażka za zwycięstwo w klasyfikacji rzutów ?za trzy?. Po dekoracji wszyscy wzięli udział w tradycyjnym grillu.